Obal a skladovanie

Zloženie  obalu
Odolnosť obalu je zaistená štyrmi vrstvami, kde každá z týchto vrstiev plní určitú funkciu. Prvá vrstva (vnútorná) je vyrobená z materiálu pre bezpečný styk s potravinami. Ďalšia vrstva je hliníková, tá má za úlohu chrániť jedlo pred prestupom svetelného spektra. Tretia vrstva chráni pred poškodením vrstvu hliníkovú a štvrtá, z rubu potlačená vrstva zaisťuje stálofarebnosť tlače. Celé súvrstvie potom zaisťuje dokonalú ochranu proti poškodeniu a znehodnoteniu vnútorného obsahu.

Ako skladovať?
Naše jedlá naozaj nemusíte uchovávať ani v chladničke ani v mrazničke. Môžete ich uskladniť kdekoľvek, kde je sucho, nesvieti na ne slnko a stabilná teplota je v rozmedzí od 1 do 30 ° C. Ak splníte všetky tieto podmienky, jedlo sa Vám pred koncom dobou spotreby nepokazí. Naopak, ak neotvorené vrecko uskladníte v mrazničke, jedlo zväčší obsah a môže dôjsť k popraskaniu vrecka a tým k narušeniu hermetickosti obalu. Jedlo by ste museli po rozmrazení ihneď skonzumovať.

Prečo nemusí byť v chladničke?
Unikátná patentová metoda CTP (viac tu) zabezpečí jedlám dlhú trvanlivosť aj bez použitia konzervantov a inej chémie. Vrecká s jedlami môžete preto brať so sebou všade tam, kde nemáte vhodné podmienky pre skladovanie potravín.

Jednoduchá preprava
Naše jedlá vydržia bez poškodenia obalu aj náročnú cestu na dovolenku. Ak napríklad idete na dovolenku autom, nemusíte sa obávať, že by sa Vám jedlá vyliali a môžete ich mať uskladnené napr. aj na dne kufra. Len nesmie byť spoločne s ostrými predmetmi, ktoré by mohli vrecko poškodiť. Bez obáv môžete vrecko tiež uložiť do batohu, tašky na bicykli alebo do dámskej kabelky.

Jedlo bolo vystavené väčšej teplote. Nepokazí sa?
Jedlo, ktoré je zabalené v hermeticky uzavretom vrecku, má veľkú výhodu - ak sa vám pokazí, veľmi skoro to zistíte, pretože sa vrecko viditeľne nafúkne. Ak necháte jedlo celý deň na mieste, kde sú vyššie teploty, než ktoré sme odporučili, tak sa vám jedlo do večera nepokazí. Iba sa skráti doba spotreby. Za tejto situácie odporúčame jedlo v dohľadnej dobe otvoriť a zjesť.

Ďalšie výhody obalu

  • Obal je ľahký. Veľkou výhodou je, že je obal oproti plechovým konzervám veľmi ľahký a nezaberie toľko miesta. Môžete si ho vziať do batohu na túru, do kufra na dovolenku alebo aj do kabelky do práce.
  • Obal je funkčný. Jedlo v obale môžete ohrievať priamo vo vodnom kúpeli. Nemusíte ho prelievať, miešať a strážiť teplotu a navyše ušetríte umývanie riadu. Ohriať v hrnci s vodou môžete dokonca viac jedál naraz a každý z rodiny si môže dať na obed to, na čo má práve chuť.
  • Obal je recyklovateľný. Použité obaly môžete vytriediť a šetriť tak životné prostredie.

 

Tento web používa na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýze návštevnosti súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte. Ďalšie informácie